2014.05.13 A Szent Pápa nyomában Krakkó 2. nap

Róbert atya megígérte és Istenünk megadta a csodálatos verőfényes napsütést, ami még emlékezetesebbé tette az előttünk álló látnivalókban és élményekben gazdag napot.

Kevéssel 7 óra után indultunk Krakkóba Lengyelország régi fővárosába. Közel 2 óra 30 perces út után a Waveltől nem messze a Visztulára tekintő panorámával, egy modern sárkány szobor mellett parkoltunk.

A Wavel, a Királyi vár megtekintésével kezdődött a program. Katalin az idegenvezetőnk nagy nagy szeretettel és hozzáértéssel 4 órán át ontotta a történelmi, művészeti és vallástörténeti információk tárházát a mindegyikünk fülére elhelyezett kis távadó segítségével. A szebbnél szebb épületek és templomok mindegyike bír magyar vonatkozással, igazolva a régi mondást: „Lengyel magyar kér jó barát ….!” Szentmisénket az Isteni Irgalmasság Templomában a magyar kápolnában imádkoztuk.