2014.09.20 A megújult tér átadása és Nógrád Megye Egyházi Kórusainak VII. Találkozója

A megújult tér átadásán a Kórusok együtt énekeltek. Ez volt a nyitánya szeptember 20-án a hetedik alakalommal megrendezésre kerülő Nógrád Megyei Egyházi Kórusok találkozójának a Szent József templomban.

Szent Ágoston püspök mondja, hogy aki énekel, kétszeresen imádkozik. Ezen a közös ünnepünkön átélhettük, hogy egy-egy egyházközség kórusa mennyire lelkesen végzi ezt a szolgálatot, az istendicséret szolgálatát. Nagy öröm volt számunkra, hogy a klasszikus egyházzene minden területéről hallhattunk műveket felcsendülni, melyekkel egyben megemlékeztünk Werner Alajos atyáról, aki sokat tett a magyar egyházzene fejlődéséért.

Köszönet minden karvezetőnek, kórustagnak a sok munkáért, gyakorlásért. Adja Isten, hogy egykor mindnyájan Szent Cecília társaságában dicsérhessük Istent.